Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2015-02-26

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.35656.9665
BulgarienBGN14.62925.1192
KanadaCAD16.46587.0048
SchweizCHF100844.4836908.4836
KinaCNY11.2771.427
TjeckienCZK10033.312336.9123
DanmarkDKK100122.0923131.4923
EuroEUR19.11629.9162
StorbritannienGBP112.551413.6114
KroatienHRK11.16871.3087
JapanJPY1006.727.27
NorgeNOK100105.3291113.5291
PolenPLN12.1652.415
RysslandRUB10012.003915.1439
ThailandTHB10.24490.2834
USAUSD18.02368.7436
SydafrikaZAR10.69790.7819

Stäng Skriv ut