Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2014-10-31

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.22266.8826
BulgarienBGN14.56685.0568
KanadaCAD16.3066.836
SchweizCHF100740.6352791.6352
KinaCNY11.15251.2875
TjeckienCZK10031.854135.5541
DanmarkDKK100120.1797128.3797
EuroEUR18.93149.6714
StorbritannienGBP111.446912.3569
KroatienHRK11.16431.2943
JapanJPY1006.32086.9208
LitauenLTL12.50522.8102
NorgeNOK100105.038113.238
PolenPLN12.09332.3233
RysslandRUB10015.570919.3709
ThailandTHB10.21540.2424
USAUSD17.12037.7003
SydafrikaZAR10.61710.7371

Stäng Skriv ut