Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2014-12-19

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.11556.7255
BulgarienBGN14.66525.1752
KanadaCAD16.44176.9717
SchweizCHF100756.6666814.6666
KinaCNY11.19571.3297
TjeckienCZK10032.903536.6035
DanmarkDKK100123.4887132.6887
EuroEUR19.17239.9423
StorbritannienGBP111.809412.7894
KroatienHRK11.18751.3175
JapanJPY1006.21176.7817
NorgeNOK10099.5818108.5818
PolenPLN12.12942.3794
RysslandRUB10010.920914.7509
ThailandTHB10.22340.2594
USAUSD17.48978.0997
SydafrikaZAR10.63480.7148

Stäng Skriv ut