Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2014-10-25

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.11296.7729
BulgarienBGN14.51685.0068
KanadaCAD16.22536.7553
SchweizCHF100736.5384787.5384
KinaCNY11.14351.2685
TjeckienCZK10031.717935.4179
DanmarkDKK100119.5454127.7454
EuroEUR18.88569.6256
StorbritannienGBP111.344112.2541
KroatienHRK11.14431.2743
JapanJPY1006.43487.0348
LitauenLTL12.49222.7972
NorgeNOK100105.9001114.1001
PolenPLN12.07492.3049
RysslandRUB10015.544819.3448
ThailandTHB10.21390.2409
USAUSD17.04087.6208
SydafrikaZAR10.6020.722

Stäng Skriv ut