Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2014-09-15

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.1796.839
BulgarienBGN14.53685.0168
KanadaCAD16.19826.7282
SchweizCHF100738.943789.943
KinaCNY11.121.245
TjeckienCZK10032.102435.8024
DanmarkDKK100120.4434128.6434
EuroEUR18.94999.6899
StorbritannienGBP111.311612.2216
KroatienHRK11.15431.2943
JapanJPY1006.38296.9829
LitauenLTL12.51092.8159
NorgeNOK100107.6534115.8534
PolenPLN12.10212.3321
RysslandRUB10017.01420.814
ThailandTHB10.21120.2382
USAUSD16.92577.5057
SydafrikaZAR10.5890.709

Stäng Skriv ut