Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2014-09-30

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.07076.7307
BulgarienBGN14.50684.9868
KanadaCAD16.24046.7704
SchweizCHF100735.471786.471
KinaCNY11.13321.2582
TjeckienCZK10031.919635.6196
DanmarkDKK100119.4568127.6568
EuroEUR18.87659.6165
StorbritannienGBP111.461312.3713
KroatienHRK11.14431.2843
JapanJPY1006.32786.9278
LitauenLTL12.48942.7944
NorgeNOK100107.8826116.0826
PolenPLN12.09842.3284
RysslandRUB10016.592620.3926
ThailandTHB10.21320.2402
USAUSD17.00837.5883
SydafrikaZAR10.58310.7031

Stäng Skriv ut