Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2015-01-29

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.30156.9215
BulgarienBGN14.56525.0452
KanadaCAD16.376.913
SchweizCHF100878.9344944.9344
KinaCNY11.27681.4268
TjeckienCZK10032.571636.1716
DanmarkDKK100121.2975131.1975
EuroEUR19.0389.838
StorbritannienGBP112.201413.2014
KroatienHRK11.15051.2905
JapanJPY1006.75657.3065
NorgeNOK100100.6005108.2005
PolenPLN12.09732.3473
RysslandRUB10010.315513.4555
ThailandTHB10.24190.2794
USAUSD18.0168.726
SydafrikaZAR10.68590.7669

Stäng Skriv ut