Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2014-08-29

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.26936.9293
BulgarienBGN14.40684.8868
KanadaCAD16.17566.7056
SchweizCHF100736.1392787.1392
KinaCNY11.08981.2148
TjeckienCZK10031.574335.2743
DanmarkDKK100119.3344127.5344
EuroEUR18.87799.6179
StorbritannienGBP111.263612.1736
KroatienHRK11.14431.2843
JapanJPY1006.43057.0305
LitauenLTL12.492.795
NorgeNOK100108.2834116.4834
PolenPLN12.07432.3043
RysslandRUB10017.08820.888
ThailandTHB10.20790.2349
USAUSD16.74277.3227
SydafrikaZAR10.59720.7172

Stäng Skriv ut