Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2014-04-20

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD15.90526.5652
BulgarienBGN14.30684.7868
KanadaCAD15.72886.2588
SchweizCHF100722.4774773.4774
KinaCNY11.01351.1385
TjeckienCZK10031.685235.3852
DanmarkDKK100118.0362126.2362
EuroEUR18.79869.5386
StorbritannienGBP110.759711.6697
KroatienHRK11.10431.2443
JapanJPY1006.16346.7634
LitauenLTL12.4672.772
NorgeNOK100105.6627113.8627
PolenPLN12.06982.2998
RysslandRUB10016.499520.2995
ThailandTHB10.19380.2208
USAUSD16.34816.9281
SydafrikaZAR10.56450.6845

Stäng Skriv ut