Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2014-10-20

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.05376.7137
BulgarienBGN14.49684.9868
KanadaCAD16.14416.6741
SchweizCHF100735.7215786.7215
KinaCNY11.13121.2562
TjeckienCZK10031.85135.551
DanmarkDKK100119.4008127.6008
EuroEUR18.87679.6167
StorbritannienGBP111.283912.1939
KroatienHRK11.14431.2743
JapanJPY1006.43567.0356
LitauenLTL12.48952.7945
NorgeNOK100105.2992113.4992
PolenPLN12.07842.3084
RysslandRUB10015.837219.6372
ThailandTHB10.21240.2394
USAUSD16.97127.5512
SydafrikaZAR10.59180.7118

Stäng Skriv ut