Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2016-02-07

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD15.85826.4382
BulgarienBGN14.61695.1069
KanadaCAD15.90386.4318
SchweizCHF100811.7354879.3354
KinaCNY11.22961.3856
TjeckienCZK10033.711937.4619
DanmarkDKK100122.2845132.1845
EuroEUR19.12059.9005
StorbritannienGBP111.892212.9322
KroatienHRK11.1691.308
JapanJPY1006.92387.5138
NorgeNOK10094.2017102.4017
PolenPLN12.02622.2882
RysslandRUB1008.772112.5221
ThailandTHB10.22580.2623
USAUSD18.12158.8865
SydafrikaZAR10.49880.5828

Stäng Skriv ut