Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2015-04-01

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.39367.0136
BulgarienBGN14.55525.0452
KanadaCAD16.56427.1222
SchweizCHF100853.9319922.9319
KinaCNY11.34281.4968
TjeckienCZK10032.539836.2398
DanmarkDKK100120.3566129.9566
EuroEUR18.97959.7595
StorbritannienGBP112.468313.5683
KroatienHRK11.15631.2963
JapanJPY1006.92247.5224
NorgeNOK100102.0603110.1603
PolenPLN12.17812.4381
RysslandRUB10013.013616.2636
ThailandTHB10.25280.2928
USAUSD18.33799.1079
SydafrikaZAR10.68460.7686

Stäng Skriv ut