Vi använder kakor (cookies) för att ge dig en bättre upplevelse på webben. Genom att besöka vår webbplats accepterar du vårt användande av kakor.

Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2017-05-29

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.28446.9344
BulgarienBGN14.77235.2903
KanadaCAD16.24346.7934
SchweizCHF100854.6991926.6991
KinaCNY11.21851.3755
TjeckienCZK10035.703439.5034
DanmarkDKK100125.3714136.3714
EuroEUR19.38510.255
StorbritannienGBP110.597811.7778
KroatienHRK11.24771.3997
JapanJPY1007.48968.1896
NorgeNOK10098.8601107.9601
PolenPLN12.22622.4862
RysslandRUB10013.655716.6557
ThailandTHB10.23930.2793
USAUSD18.38329.2432
SydafrikaZAR10.64670.7267

Stäng Skriv ut