Vi använder kakor (cookies) för att ge dig en bättre upplevelse på webben. Genom att besöka vår webbplats accepterar du vårt användande av kakor.

Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2016-05-06

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD15.80736.3973
BulgarienBGN14.54565.0356
KanadaCAD16.08176.6017
SchweizCHF100802.3694869.3694
KinaCNY11.19641.3464
TjeckienCZK10033.190136.8401
DanmarkDKK100120.4807130.1807
EuroEUR18.93969.7196
StorbritannienGBP111.408712.3787
KroatienHRK11.17561.3156
JapanJPY1007.29557.9055
NorgeNOK10094.5073102.6073
PolenPLN11.99232.2443
RysslandRUB10010.588413.4384
ThailandTHB10.21960.2556
USAUSD17.82438.5543
SydafrikaZAR10.51990.5839

Stäng Skriv ut