Vi använder kakor (cookies) för att ge dig en bättre upplevelse på webben. Genom att besöka vår webbplats accepterar du vårt användande av kakor.

Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2017-02-25

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.74157.3915
BulgarienBGN14.6585.178
KanadaCAD16.63917.1891
SchweizCHF100855.7161927.7161
KinaCNY11.25561.4126
TjeckienCZK10034.142537.9425
DanmarkDKK100122.7289133.7289
EuroEUR19.177910.0479
StorbritannienGBP110.703711.8837
KroatienHRK11.21691.3659
JapanJPY1007.63968.3396
NorgeNOK100103.1178112.2178
PolenPLN12.11082.3708
RysslandRUB10013.803516.8035
ThailandTHB10.2410.281
USAUSD18.65949.5194
SydafrikaZAR10.66830.7483

Stäng Skriv ut