Vi använder kakor (cookies) för att ge dig en bättre upplevelse på webben. Genom att besöka vår webbplats accepterar du vårt användande av kakor.

Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2016-09-26

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.32876.9387
BulgarienBGN14.72455.2145
KanadaCAD16.27136.8113
SchweizCHF100846.7012915.7012
KinaCNY11.23141.3814
TjeckienCZK10034.493338.2933
DanmarkDKK100123.7256134.5256
EuroEUR19.266410.1364
StorbritannienGBP110.488111.6781
KroatienHRK11.22221.3622
JapanJPY1008.16568.9056
NorgeNOK100100.3687109.1687
PolenPLN12.13072.3907
RysslandRUB10011.654714.6047
ThailandTHB10.23440.2704
USAUSD18.24559.0555
SydafrikaZAR10.60630.6723

Stäng Skriv ut