Vi använder kakor (cookies) för att ge dig en bättre upplevelse på webben. Genom att besöka vår webbplats accepterar du vårt användande av kakor.

Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2016-12-09

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.64937.2993
BulgarienBGN14.77775.2977
KanadaCAD16.71527.2652
SchweizCHF100864.2766936.2766
KinaCNY11.27521.4352
TjeckienCZK10034.847938.6479
DanmarkDKK100125.3228136.3228
EuroEUR19.376710.2667
StorbritannienGBP110.999712.1597
KroatienHRK11.23021.3802
JapanJPY1007.65878.4087
NorgeNOK100103.0595112.2595
PolenPLN12.08932.3593
RysslandRUB10012.802715.8027
ThailandTHB10.24130.2813
USAUSD18.8639.713
SydafrikaZAR10.64370.7197

Stäng Skriv ut