Vi använder kakor (cookies) för att ge dig en bättre upplevelse på webben. Genom att besöka vår webbplats accepterar du vårt användande av kakor.

Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2017-01-23

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.50297.1529
BulgarienBGN14.66835.1883
KanadaCAD16.43876.9887
SchweizCHF100847.6957919.6957
KinaCNY11.24011.3971
TjeckienCZK10034.082337.8823
DanmarkDKK100122.5155133.5155
EuroEUR19.165310.0353
StorbritannienGBP110.445511.6255
KroatienHRK11.211.359
JapanJPY1007.46968.1696
NorgeNOK100100.7689109.8689
PolenPLN12.07572.3357
RysslandRUB10013.211616.2116
ThailandTHB10.23490.2749
USAUSD18.51149.3914
SydafrikaZAR10.63160.7076

Stäng Skriv ut