Vi använder kakor (cookies) för att ge dig en bättre upplevelse på webben. Genom att besöka vår webbplats accepterar du vårt användande av kakor.

Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2017-02-21

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.69927.3492
BulgarienBGN14.6655.185
KanadaCAD16.60947.1594
SchweizCHF100855.0875927.0875
KinaCNY11.25451.4115
TjeckienCZK10034.070837.8708
DanmarkDKK100122.4624133.4624
EuroEUR19.157910.0279
StorbritannienGBP110.601311.7813
KroatienHRK11.21731.3663
JapanJPY1007.59458.2945
NorgeNOK100102.6926111.7926
PolenPLN12.10222.3622
RysslandRUB10013.825416.8254
ThailandTHB10.24060.2806
USAUSD18.6679.527
SydafrikaZAR10.6580.738

Stäng Skriv ut