Vi använder kakor (cookies) för att ge dig en bättre upplevelse på webben. Genom att besöka vår webbplats accepterar du vårt användande av kakor.

Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2016-07-30

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.30266.8926
BulgarienBGN14.69465.1846
KanadaCAD16.3326.872
SchweizCHF100845.1582914.1582
KinaCNY11.24571.3957
TjeckienCZK10034.297837.9478
DanmarkDKK100123.8258134.5258
EuroEUR19.232410.0924
StorbritannienGBP110.836812.0168
KroatienHRK11.21821.3582
JapanJPY1008.04948.7794
NorgeNOK10096.2956104.7956
PolenPLN12.0912.343
RysslandRUB10011.16514.015
ThailandTHB10.23640.2724
USAUSD18.31439.1243
SydafrikaZAR10.59050.6545

Stäng Skriv ut