Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2015-05-21

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.4017.021
BulgarienBGN14.55855.0485
KanadaCAD16.60437.1623
SchweizCHF100857.0967926.0967
KinaCNY11.29421.4482
TjeckienCZK10032.900436.6004
DanmarkDKK100120.5786130.0786
EuroEUR18.99139.7713
StorbritannienGBP112.646713.7467
KroatienHRK11.17361.3136
JapanJPY1006.61577.2157
NorgeNOK100105.5825113.9825
PolenPLN12.16982.4298
RysslandRUB10014.927218.1772
ThailandTHB10.23660.2766
USAUSD18.06978.8397
SydafrikaZAR10.67570.7597

Stäng Skriv ut