Vi använder kakor (cookies) för att ge dig en bättre upplevelse på webben. Genom att besöka vår webbplats accepterar du vårt användande av kakor.

Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2017-03-24

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.54047.1904
BulgarienBGN14.67265.1886
KanadaCAD16.38966.9396
SchweizCHF100852.0764924.0764
KinaCNY11.23111.3881
TjeckienCZK10034.188837.9888
DanmarkDKK100122.8231133.8231
EuroEUR19.189910.0599
StorbritannienGBP110.467711.6477
KroatienHRK11.22251.3735
JapanJPY1007.61138.3113
NorgeNOK10099.2372108.3372
PolenPLN12.13452.3945
RysslandRUB10013.702416.7024
ThailandTHB10.23890.2789
USAUSD18.51219.3721
SydafrikaZAR10.68030.7603

Stäng Skriv ut