Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2015-07-03

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.20096.8209
BulgarienBGN14.60485.0948
KanadaCAD16.4887.036
SchweizCHF100860.1644930.1644
KinaCNY11.30651.4595
TjeckienCZK10033.360836.7608
DanmarkDKK100121.7753130.9753
EuroEUR19.07089.8508
StorbritannienGBP112.847413.9374
KroatienHRK11.17531.3153
JapanJPY1006.58827.1782
NorgeNOK100101.0329109.7329
PolenPLN12.13442.3864
RysslandRUB10013.078916.8289
ThailandTHB10.23710.2771
USAUSD18.15928.8892
SydafrikaZAR10.65770.7417

Stäng Skriv ut