Vi använder kakor (cookies) för att ge dig en bättre upplevelse på webben. Genom att besöka vår webbplats accepterar du vårt användande av kakor.

Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2016-07-25

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.3116.901
BulgarienBGN14.675.16
KanadaCAD16.36696.9069
SchweizCHF100840.569909.569
KinaCNY11.24721.3972
TjeckienCZK10034.117337.7673
DanmarkDKK100123.048133.748
EuroEUR19.175310.0353
StorbritannienGBP110.839612.0196
KroatienHRK11.21231.3523
JapanJPY1007.88578.6157
NorgeNOK10096.5204105.0204
PolenPLN12.07752.3295
RysslandRUB10011.675914.5259
ThailandTHB10.23640.2724
USAUSD18.36269.1726
SydafrikaZAR10.58540.6494

Stäng Skriv ut