Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2015-04-19

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.51067.1306
BulgarienBGN14.54225.0322
KanadaCAD16.80487.3628
SchweizCHF100862.1695931.1695
KinaCNY11.33261.4866
TjeckienCZK10032.646436.3464
DanmarkDKK100120.1519129.7519
EuroEUR18.95569.7356
StorbritannienGBP112.512513.6125
KroatienHRK11.16391.3039
JapanJPY1006.93897.5389
NorgeNOK100106.1911114.2911
PolenPLN12.19732.4573
RysslandRUB10015.263718.5137
ThailandTHB10.25220.2922
USAUSD18.28269.0526
SydafrikaZAR10.68820.7722

Stäng Skriv ut