Till textinnehållet på sidan. Tryck Alt+S

Valutakurser på bankkontor, sedlar

Här finner du ungefärliga kurser för köp och försäljning av valuta via bankkontor.
Kontantfria bankkontor har inte valuta och alla bankkontor lagerför inte heller alla dess valutor, för information om vilka valutor kontoret lagerför och exakt kurs kontakta ditt bankkontor. Ska du köpa eller sälja utländska checkar eller göra en utlandsbetalning använder du istället valutakurser för checkar.

Valutakurs-sedlar, senast uppdaterad  2015-07-28

Motsvarar i kronor när

Valutaland Valutakod Antal Du säljer Du köper
AustralienAUD16.04826.6682
BulgarienBGN14.63785.1278
KanadaCAD16.32456.8725
SchweizCHF100851.698921.698
KinaCNY11.32221.4752
TjeckienCZK10033.896337.2963
DanmarkDKK100122.7811131.9811
EuroEUR19.14919.9291
StorbritannienGBP112.954614.0446
KroatienHRK11.18491.3249
JapanJPY1006.64187.2318
NorgeNOK10099.2682107.9682
PolenPLN12.19052.4425
RysslandRUB10012.08515.835
ThailandTHB10.23190.2719
USAUSD18.26488.9948
SydafrikaZAR10.64770.7317

Stäng Skriv ut